Mitusada noort Eestis osaleb ülemaailmses "Kooditunnis" 08.12.2014

Täna algava ülemaailmse IT-hariduse õppenädala raames osalevad miljonid noored “KoodiTunnis”. Eestis toimub “KoodiTunni” raames üle 10 ürituse, millest suurimad on Narva Kolledžis toimuv Digigirlsi „KoodiTund“ ja üle-Eestiline virtuaalne arvutimängu “Minecraft” võistlus, kus ehitatakse Eestiga seotud vaatamisväärsuseid. “KoodiTunni” eesmärk on julgustada inimesi, et programmeerimine on oskus, mida kõigil on võimalik õppida.


Narva “KoodiTund” on Ida-Virumaa keskkoolides õppivatele IT huviga tüdrukutele suunatud sündmus, kus pärastlõuna jooksul toimub kaks töötuba ja vestlusring nii eesti kui vene keeles. Töötubades keskendutakse programmeerimisele, disainile ja tehnoloogiaprojektide juhtimisele. Narva “KoodiTundi” korraldab MTÜ Tech Sisters koostöös Microsoft Eesti ja Skype’iga. 

Täna Narvas viibiva Microsofti Kesk- ja Ida-Euroopa piirkonna peajuristi Severin Löffleri sõnul pakub tehnoloogia lõputuid võimalusi. “Kui sul on programmeerimisoskused ja hea idee, siis võid luua midagi uut, innovaatilist või turguraputavat. Microsoft toetab “KoodiTundide” korraldamist, kuna usume, et see on hea viis  kõigile programmeerimisõppega algust teha. Tänane Narva Digigirls juhatab sisse nii “Kooditunnid” Eestis kui ka terve nädala kestvad sarnased üritused kogu Ida-ja Kesk-Euroopas.” lisas Löffler.

Tech Sistersi esindaja Mari-Liis Linnu sõnul on pärastlõuna eesmärgiks äratada noorte tüdrukute seas huvi tehnoloogia vastu. “Julgustame neid oma mugavustsoonist välja astuma ja uusi asju proovima. Kuna tüdrukuid on Eestis, aga ka mujal maailmas IT-s vähe, siis keskendume just neile.” ütles Lind. Ida-Virumaal korraldatakse taoline üritus esmakordselt.

Narva Kolledži direktori Katri Raiki sõnul tuleb vene noori, eriti Narva noori tuua tegevuste juurde, mis on popid mujal Eestis. “Nii tunnevad noored end enam Eesti osana. IT valdkonnas õpib liiga vähe venekeelseid noori, samas on reaalainetes venekeelsed koolid tugevad. Püüame koos kaasa aidata heade karjääriotsuste tegemisele.” lisas Raik. 

8.-12. detsembrini toimuvale Nutilaborite Minecrafti võistlusele on registreerinud 95 meeskonda ehk ligikaudu 300 last kolmekümnest koolist üle Eesti. Võistluse eriüritus toimub täna Tallinnas Garage48s, kus kohapeal alustavad võistlust ligi 30 osalist. Minecrafti võistlust “KoodiTund 2014” viib läbi Vaata Maailma sihtasutus koostöös Microsoft Eesti ja Skype’iga.

Vaata Maailma sihtasutuse juhataja Kristi Kivilo sõnul saab virtuaalsetest Minecrafti klotsidest ehitada absoluutselt kõike, olgu see Suur-Munamägi või Stenbocki maja. “Võistlus paneb proovile nii osalejate loomingulise mõtlemise kui programmeerimisoskused. Samuti on tegemist meeskonnatöö harjutamisega.” lisas Kivilo.

“KoodiTund“ (Hour Of Code) on rahvusvaheline algatus, mille eesmärk julgustada noori üle maailma proovima üks tund koodi kirjutada ja tunnetada, kui lõbus, kerge ja võimas see on. “KoodiTunnid” üle maailma toimuvad vahemikus 8. - 12. detsember. „KoodiTund“ on nimetatud maailma suurimaks õppimise sündmuseks.

2013. aasta “KoodiTunnist” võttis osa enam kui 15 miljonit noort üle maailma. Tänavu toimub “KoodiTunni” egiidi all 74 497 üritust üle maailma, vahendab kampaania veebileht www.hourofcode.com

Korraldajate taustinfo:

2012. aastal loodud MTÜ Tech Sistersi eesmärgiks on Eesti (info)tehnoloogia maastiku mitmekesistamine. Ühingu tegevus seisneb naiste seas (info)tehnoloogia valdkonna propageerimises läbi erinevate ettevõtmiste sh koolitused, töötoad ja kokkusaamised. Tech Sisters soovib inspireerida ja jagada liikmete kogemusi, et rohkem naisi julgeks ja tahaks IT teemadel diskuteerida ning ka ise selles valdkonnas tööle asuda.

NutiLaborid on info ja tehnoloogia-alased huviringid kooliõpilastele, mille eesmärk on suurendada noorte IT-alast teadlikkust ja tõsta infotehnoloogiat õppima asuvate noorte arvu. Juba kolmandat õppeaastat tegutsevate NutiLaborite tööd korraldab Vaata Maailma sihtasutus. Nutilaborid tegelevad programmeerimise, robootika, 3D programmeerimise ja ka mobiiliäppide valmistamisega. Sel õppeaastal tegutseb üle Eesti 60 NutiLaborit.

Email again: